Παιδαγωγικό πρόγραμμα με ερέθισμα το βιβλίο “Ο Μικρός Πρίγκιπας”,
από την Κάτια Μακρυκώστα, σύμβουλο παιδαγωγικής θεάτρου και εμψυχώτρια θεατρικού παιχνιδιού
Μετά από μία χρονιά εργαστηρίων με αφορμή το λογοτεχνικό κείμενο του Μικρού Πρίγκιπα, έκδοση ενός αναμνηστικού βιβλίου στο οποίο πρωταγωνιστές είναι τα ίδια τα παιδιά και περιλαμβάνει τις ετήσιες “δουλειές”- έργα της ομάδας, με τη μορφή εικονογράφησης.
Μία ακόμη όμορφη εικόνα που μας έδωσε το θεατρικό παιχνίδι. “Το τριαντάφυλλό μου το προστατεύω μέσα σε μία γυάλια… το προστατεύω από τη βροχή και τη φωτιά”, ζωγραφιά από μαθητή προνηπίου
Φωτογραφία από εργαστήρι θεατρικού παιχνιδιού με θέμα “Ένας κήπος γεμάτος τριαντάφυλλα”. Τα τριαντάφυλλα είναι κατασκευασμένα από τα παιδιά με πηλό.